W dniu 01.8. 2015r Chorzowskie Stowarzyszenie Charytatywne „Pomocna Dłoń”zorganizowało „Piknik Rodzinny” w ramach projektu „Wakacje za Grosik” w obiekcie należącym do Towarzystwa Praw i Godności Dziecka „Wyspa” informując mieszkańców poprzez rozwieszenie 200 plakatów w całym mieście. W pikniku uczestniczyły również dzieci i młodzież z Ukrainy oraz Niemiec

Głównym Sponsorem imprezy był CEZ Chorzów z siedzibą w Chorzowie ul M. Skłodowskiej-Curie 30 który przekazał drobne upominki dla dzieci jak również materiały reklamowe. Upominki były przekazywane podczas konkursów dla każdego uczestnika dlatego zarówno dzieci jak i młodzież bardzo chętnie uczestniczyły w grach i zabawach . Dużym powodzeniem jak zawsze cieszyły się grillowane kiełbaski ,które sponsorowała firma Madej &Wróbel z Rudy Śląskiej podawane ze świeżutkim pieczywem z Piekarni „Kłos” wszystko można było popijać zdrowymi sokami z firm Multi -Smak Mniszew oraz Agros-Nova-soki Zduńska Wola a miłym słodkim akcentem były pączki firmy z Chorzowa Stokson pragnienie zaspokoić można było wodami firmy Kuracjusz -Sucha Beskidzka.

Dzięki głównemu sponsorowi CEZ Chorzów oraz wymienionym darczyńcą drugi piknik rodzinny był bardzo udany. Dzieciaki i młodzież pełni wrażeń z pikniku na pewno zapamiętają go na długo. Chorzowskie Stowarzyszenie Charytatywne „Pomocna Dłoń”bardzo dziękuje w imieniu swoim jak również w imieniu dzieci i młodzieży za okazaną pomoc i wsparcie które świadczy że darczyńcy mają dużą wrażliwości na potrzeby społeczne.