Boży Syn przychodzi do nas tylko raz w roku. Nadchodzi czas oczekiwania i troski o bliźnich. Czy w ten szczególny okres wszyscy będziemy mogli zjeść godnie? Czy będziemy mogli przygotować tradycyjne świąteczne posiłki, choć przez chwilę nie martwiąc się o jutro? Wszyscy chcemy radośnie przeżyć Święta, dlatego nasze Stowarzyszenie w tym czasie szczególnie pomaga ludziom biednym i ubogim.

Nie zapomnieliśmy o naszych najmłodszych podopiecznych, dla których przygotowaliśmy 70 paczek ze słodkościami. Również osoby starsze i schorowane, którym przekazaliśmy 102 paczki z artykułami świątecznymi, choć trochę mogły poczuć magię Świąt. Dzięki firmie HFP (Sonko) przekazaliśmy do szkół, przedszkoli i świetlic środowiskowych po dwie paczki płatków kukurydzianych dla każdego dziecka. Pamiętaliśmy również o ludziach bezdomnych i żyjących w Domach Pomocy Społecznej. Do tych ośrodków przekazaliśmy śledzie, produkty nabiałowe i płatki kukurydziane.

W końcu przychodzi ten nastrój. Biel śniegu za oknem, pierwsza gwiazdka i świadomość, że nikt już nie czeka głodny. Każdy może przełamać się opłatkiem uświadamiając sobie, że właśnie przyszedł wyczekiwany Zbawiciel.

To wszystko zawdzięczamy hojności naszych darczyńców i sponsorów, którzy otworzyli swoje serca na ludzkie potrzeby. Bardzo dziękujemy w imieniu swoim oraz naszych podopiecznych za wrażliwość i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.